Książki Książki dla chłopca Książki dla dziewczynki Podręczniki

Podręcznik dla trzecioklasistów “Nasza szkoła podręcznik klasa 3”

Nasza szkoła podręcznik klasa 3 jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych i został wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czy darmowy oznacza gorszy?

Wszystko co darmowe, albo tanie może kojarzyć nam się z rzeczami gorszej jakości. Jednak czy tak samo jest w przypadku darmowych podręczników? Nie mogą one przecież znacząco odbiegać jakościowo od płatnych książek dla uczniów, gdyż każde z nich mają takie samo zadanie – wspomóc nauczyciela w nauczaniu dzieci.Każdy z podręczników podlega temu samemu programowi nauczania, mogą różnić się więc jedynie formą przekazywanej wiedzy.

Podręczniki “Nasza szkoła podręcznik klasa 3”  są również udostępnione w internecie.

W wersji elektronicznej, można bardzo łatwo poruszać się po książce, gdyż kliknięcie na danym temacie powoduje przeskoczenie na interesującą nas stronę. Każdy temat oznakowany jest również symbolami, które mówią o tym, jakiego typu rzeczy uczą się na danej lekcji uczniowie.

Znajdują się tam oznakowania typu:

– edukacja polonistyczna,

– edukacja matematyczna,

– edukacja przyrodnicza,

– edukacja społeczna,

– edukacja artystyczna.

Nauczyciel może więc bez problemów wiedzieć, w jaki sposób przygotować lekcję związaną z danym obszarem tematycznym. Podręcznik został przygotowany w taki sposób, że nie ma potrzeby wypełniania niczego w książce, dzięki czemu może on posłużyć innym dzieciom na przyszłe lata.Dodatkowo, zadania zostały dopasowane do historyjek, komiksów bądź obrazków znajdujących się na danej stronie. Są one ze sobą spójne, dzięki czemu mogą być bardziej zrozumiałe dla uczniów.

Nauka przez doświadczenie

Dzieci uwielbiają się bawić i zdobywać wiedzę w naturalny sposób. Najlepiej zapamiętują informacje, kiedy same mogą zobaczyć jak coś działa, w jaki sposób można coś zrobić. Ministerstwo Edukacji Narodowej wzięło to pod uwagę i umieściło w swoich podręcznikach zadania z doświadczeniami oraz inne aktywizujące ćwiczenia.Można znaleźć tam instrukcje z obrazkami, dzięki którym każde dziecko będzie w stanie samodzielnie zrozumieć swoje zadanie. Sekcja „Gazeta Przyjazna” może zainspirować dzieci i nauczycieli do udekorowania klasy zgodnie z aktualnym zagadnieniem. Może to pozwolić dzieciom na zanurzenie się w danej tematyce, co może pobudzić ich ciekawość i skłonić do dalszych poszukiwań.

 

Podręcznik “Nasza szkoła podręcznik klasa 3”  podzielone są na następujące części:

– “Nasza szkoła” – edukacja zintegrowana,

– “Nasza szkoła” – edukacja matematyczna.

Część zintegrowana i matematyczna również podzielone są na mniejsze fragmenty, aby dzieci nie były przytłoczone ogromem materiałów za jednym razem. Podręczniki “Nasza szkoła” mogą więc być dobrą alternatywą, jednocześnie nie obciążając budżetów rodzinnych uczniów.